A Seminole és a Miccosukee indiánok már azelőtt is birkóztak aligátorokkal Floridában, mielőtt turistalátványosság lett volna a dologból.
Az aligátorfarmokon bemutatott show-knál a birkózás talán nem a legmegfelelőbb szó a dologra, hiszen az ember és az állat nem hempereg a földön egymásba kapaszkodva, vagy ha igen, ott már elég nagy a gáz, általában az ember szempontjából. De legalább az egyikük jól lakik. Igazából itt az állatot elkapják, majd a földre lenyomva mutatnak rajtuk különféle fogásokat. Nem árt, ha jó kondiban van hozzá a versenyző, meg a villám reflexek is jó, ha játszanak, ha valami balul sülne el.
Azt mondják kell még hozzá türelem, szívből kell csinálni, sőt állítólag az alacsony IQ is előny lehet. Ez utóbbit akár meg is tudom érteni.
A sport ugyanis (ki gondolná) nem veszélytelen. Még a kisebb példányok harapása is brutál. Az egyik birkózó, Jeremy Possman az Everglades Gator Farm embere ahhoz hasonlítja mikor elkapja egy a karodat, mintha rávágnának egy kocsiajtót, amiből 28 darab szög áll ki. Néha feszítővassal lehet csak leszedni az emberről a hüllőt. Node sebaj, a harapások jól állnak a versenyzőknek, ettől lesz tuti a show.
Mellesleg az ember nem úgy kezdi el ezt a sportot, hogy egy reggel kinyitja a szemét, majd közli, hogy aligátorokkal akarok birkózni. Lépésről lépésre tanulják meg az állatok természetét, mozgását, erejét, úgy harcolnak egyre nagyobb és nagyobb jószágokkal remélve, hogy nem aznap fogja valamelyik letépni a karjukat.
Szóval ha ezt szeretnéd csinálni, először is szegődj el egy farmra, tanulmányozd az állatokat, majd szép lassan tanulj a többiektől. Lehetőleg azoktól, akiknek megvan minden végtagjuk. Van erre iskola is, az egyetlen a világon a Colorado Gators, akik megtanítanak egy fél nap alatt hogyan kezelj egy 3 méteres aligátort.
James Holt
A valódi birkózást, amit az indiánok is csináltak, a floridai indián James Holt szeretné visszahozni a köztudatba mint sportágat. Itt egy medencében kell az állatot legyőzni, majd kihozni a partra. A bírók pontoznak mindent, beleértve a mozgást, a show-elemeket, meg persze előny az is, ha az ember hozza ki a méretes hüllőt a vízből és nem fordítva. Az állatvédők egyenlőre nem tiltakoztak, bár szerintem ez csak idő kérdése. Holt szerint van jövője a sportnak világszinten is, mert az Ausztrálok és a Thai-ok is művelnek hasonlót. Csajok is egyre többen csinálják, viszont nem árt, ha nem 20 kilós hozzá az ember.
Aligátor rodeó is létezik, az állat hátán kell ülni ameddig csak lehet, persze vízben. Ez sem piti mutatvány. Azt viszont bátran kijelenthetem, hogy erről a sportról nem fogsz olvasni a "Teszteltük" rovatunkban.
Stiga
Forrás: ehow.com, roadsideamerica.com
Fotók: damncoolpics.blogspot.com
(Megosztani, "lájkolni" ér!)