A Kendama tradicionális japán játék. A holmi két részből áll, egy kalapácsszerű faeszközből és egy szintén fából készült golyóból. A két része egy madzaggal van összekötve. A játék lényege, hogy a kalapácsot egy kézben tartva, a golyót meglendítve a kalapács különböző felületeivel elkapjuk azt.
Ez az egyik legősibb játékőrület, ami létezik. Az Inuit törszek már a X. században is játszottak hasonlóval, Dél Amerikában is több országban jelen van évszázadok óta (Braziliában, Kolumbiában vagy épp Peruban, hogy csak egy párat említsek) ez a változat Balero néven ismert. A Kendama ősének mégis a Francia Bilboquet-t tartják, amivel III. Henrik is játszottt a XVI. században, hogy elűzze utazásainak unalmát. Ennél a változatnál a kalapácsot egy farúd helyettesíti, aminek a két végével kellett elkapni a hozzá kötött golyót.
A selyemkereskedők vitték be Japánba az 1700-as években, innentől a népszerűsége töretlen. Manapság nemzeti bajnokságokat rendeznek, a trükköknek nevük van, és komoly minősítésük van a versenyzőknek úgy, mint a karatéban, itt is van" kyu" és a "dan" rendszer. Ez a játék türelemre és kitartásra tanít, mivel némelyik trükk igen bonyolult, így a japánoknál megbecsülés övezi a jó kendamásokat.
(komoly video lejjebb, hogy megtudd, mit keres itt nálunk ez a "játék"... )
Forrás: kendamaspot.com
(Megosztani, "lájkolni" ér!)