Skyrunner, powerizer, poweriser, jumping stilts, ugróláb, meg még ki tudja hány neve van. Mindegy, ha kiskorodban kenguru akartál lenni, tutkóra ki kell próbálnod!
Csoda szerkezet a Powerizer, főképp aluminiumból van, a rugók pegig karbon-üvegszálas anyagból készülnek, amik rugalmasak, de nagyon teherbíróak is egyben. A felnőtt változat (50-70, 70-90 vagy 90-120 kilóig) súlya kb 3,5 kiló/db, de létezik kisebb, gyerekeknek való méretben is. A súlyhatár fontos, mert ha például 50 kilósan egy 90 kilóssal próbálkozol, nem fog meghajlani a rugója, nem fogsz tudni ugrálni vele. Túlterhelni sem szabad a holmit, és az önsúlyát is bele kell számolni. Tehát ha mondjuk 68 kilós vagy, akkor nem jó az 50-70-es, mert a láb súlyával együtt már a 70-90-es súlyhatárba esel bele. Egy snowboardkötés-szerű alkalmatossággal (vagy pántokkal, gyártótól függően) a lábaidra kell szerelni jól, hogy a stabilitás meglegyen. Lehet vele futni akár negyvennel (Igen, komoly!), 5 métereseket "lépni" és autókat átugrálni. Ha a zsákoláshoz eddig kicsi voltál a kosárpályán, egy álmod válhat vele valóra. Na persze nem meccsen, mert a többiek kiakadhatnak...
2004 óta létezik a szerkezet. Voltak eddig is hasonló próbálkozások, mint például a kengurucipő, de ilyen ütős cucc eddig még nem született. A Powerizer mindenesetre eléggé veszélyes, a profik is elesnek vele, így fontos a megfelelő protektorozás használata közben. Több szót nem is érdemes vesztegetni a témára, csekkold a videót, de előtte jól támaszd meg az állad!
Nekünk már van, jó móka, érdemes volt szerezni. Tesztfilm és cikk hamarosan...
Egy cimboránknak van pár darab raktáron maradt készletből olcsón, 50-70 kilós, ha érdekel, dobj egy mail-t az info(kukac)extremesportok(pont)hu címre!
Forrás:poweriserstilts.com
(Megosztani, "lájkolni" ér!)
Csatlakozz hozzánk Facebook-on is: