A német búvárok nem bírtak magukkal, és kitaláltak egy új sportot, a víz alatti rögbit. Igen nehéz sport, mivel a levegővel gazdálkodva kell egy 3,5-5 méter mély medencében harcolni. A kapu két kosár, amibe a labdát kell juttatni. Szabályok nem nagyon vannak, akár a "kapuba" ülve is lehet akadályozni a gólszerzést amíg bírod tüdővel. A labda sós vízzel töltött, passzolásnál kb 2-3 métert bír megtenni, miközben lassan süllyed. Nem piti móka, nézzétek a videót!
Magyarországon is van már egyesülete, tőlük kaptuk a következő anyagot:
A víz alatti rögbi a Víz alatti Tevékenységek Világszövetségének, francia neve után (Confederation Mondale des Activites Subaquatiques) a CMAS-nak a keretei között működik ez a különleges víz alatti sport.
A víz alatti rögbi az egyetlen 3 dimenziós csapatjáték a világon. A játékot két csapat játssza, úszómedencében, a víz alatt. Egy csapat maximum 15 játékosból állhat, 6 a vízben, 6 csere és 3 tartalék. Minden játékos alap szabad-tüdős merülő (snorkeling) felszerelést visel: uszony, maszk, légzőcső, valamint fülvédős sapka. A játék célja az enyhén süllyedő (sós vízzel töltött) labda eljuttatása az ellenfél kapujába (kosarába). A játéktér mindkét végén, a medence alján találhatóak a kapuk. A játéktér mérete: 12-18 méter hosszú és 8-12 méter széles. A vízmélység: 3,5 - 5 méter. A teljes játékidő két félidőre van bontva, egy félidő 15 perc, 5 perces szünettel. Játékmegszakításkor az időmérés megáll. A mérkőzést 3 bíró felügyeli, 1 a parton és 2 a vízben (a vízben levők teljes búvárfelszerelést viselnek). Csak az a játékos támadható, akinél a labda van. Különösen durva támadás nem engedélyezett. Ezt a sportot Németországban az 1960-as években fejlesztették ki. Jelenleg sok nemzeti és nemzetközi bajnokságot tartanak világszerte, kontinentális- és világbajnokságot férfi, női és ifjúsági csapatok részére.(Megosztani, "lájkolni" ér!)