A Mongoose-nál úgy gondolták, ideje lenne valami újat fejleszteni. Úgy fest, hogy jó ötlet volt. 2003-ban megkezdte a működését a "The Mongoose Bikeboard Group" aminek feladata ezen új eszköz piacra dobása volt. Sok feladatuk volt: gyártás, tesztelés, új modellek, marketing, de sikerült. Létrehozták ezt az öszvért.
Az alaptipus
A kezelése igen egyszerű, állítólag a deszkát sosem látott gyerekek, öregek, lelkes amatőrök éppúgy élvezik a játékot mint a profi riderek. Mint a legtöbb "nyeles deszkás" újdonságnál ez hihető is, hiszen a deszkás sportoknál nehezen megszokható irányítást és oldalra haladást sem kell itt begyakorolni.
A holmi rendelhető különféle kerekekkel és peg-gel vagy anélkül, kinek mi jön be jobban. A puha gördeszkakerekek jobban tapadnak, a nagyobb kerekek gyorsabbak. A gyártó a longboard-oknál bevált kereket ajánlja, ami köztes megoldás: gyors de ugrálgatni is lehet vele. Természetesen a lapot is a megrendelő választja ki magának.
Érdekes és izgalmas, én tutira kipróbálom. Nem tudtam nem észrevenni a hasonlóságot a Skiriderrel de nincs mese, úgy látszik erre tart az extrém innováció.
Létezik elektromos változata is. A Mongoose is gyárt, de az inkább játék, mert igazából sem a sportra, sem a közlekedésre nem az igazi.
Az E-bikeboard az USA-ban készül (bikeboard.com), ami nem annyira a sportot, inkább a környezetbarát városi közlekedést szolgálja. Ennek hátul is "rendes" kerekei vannak, ami a zökkenőmentesebb haladás miatt kell is. Mert hogy nézne ki egy útpadka felett ugrató nagymama? :)
A 25 kilós összecsukható gépezet maximum 25 km/órás sebességre és 60 kilométeres hatótávolságra képes. 150 kilót is elvisz ha kell, mindezt potom 2000-4000 dollárért. (A távirányítós riasztó benne van az árban)
Források:
http://bikeboardusa.com (Mongoose)
http://bikeboard.com (E-bikeboard)
(Megosztani, "lájkolni" ér!)